שאלות ותשובות אירוע מוחי וכאב

שאלות ותשובות לבעיות כאב לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי CVA

אימי עברה אירוע מוחי לפני שנה וחצי. מאז היא לא מפסיקה להתלונן על כאבים ביד שמאל, היד שנפגע.  אימי מתלוננת על כאב בעיקר במנוחה באזור הכתף והמרפק של יד שמאל. מה זה הכאב הזה ? מה אפשר לעשות כדי לעזור לה ולהפחית את הכאב ?

כאב ביד לאחר אירוע מוחי היא תלונה שכיחה. הכאב במנוחה עשוי לנבוע מסיבות שונות (פריקה, חוסר יציבות של היד במפרק הכתף, חוסר תנועה, שינויים בשריר ועוד). חשוב להיעזר באיש מקצוע (מרפאה בעיסוק או פיזיותרפיסט) לשם בדיקת סיבת הכאב.  במידה והכאב נובע מפריקה, חוסר יציבות וחוסר תנועה של היד, שימוש בשמינייה וטיפול מוטורי משמר קבוע (הכולל מתיחות, נשיאות משקל על היד וסוגי תרגילים נוספים) עשוי בהחלט לסייע באופן הדרגתי להפחתת הכאב.

אימי עברה אירוע מוחי (שבץ מוחי) לפני חצי שנה ולעיתים קרובות היא מתלוננת על כאב באצבעות של היד שנפגע. ראיתי שבטיפול ריפוי בעיסוק המרפא בעיסוק מכניסה את היד של אימי לאמבטיית מים חמים ומעסה לה את היד, האם הטיפול הזה אמור לעזור ? הנושא מאוד מטריד את אימי.

הכנסת היד לאמבטיית מים חמים ועיסוי מפרקי יכול לסייע לריכוך היד והפחתת כאב. יחד עם זאת טיפול הזה מסייע רק לטווח הקצר ובמרבית המקרים אין לו אפקט מסייע לטווח הרחוק לאחר אירוע מוחי . גם במקרה הזה צריך להבין את מקור הכאב (קונטרקטורות – קיצורי שריר בכף היד, דפורמציות – שינויים ברקמת העצם, בעיות אורתופדיות). מומלץ להתייעץ עם מרפאה בעיסוק או פיזיותרפיסטית לשם הבנת הסיבות האפשריות לכאב ביד ודרכי הפחתתם לטווח הקצר והארוך.תגיות
שיקום, אירוע מוחי, שבץ מוחי, שבץ, ארוע מוחי, פרקינסון, אלצהיימר, דמנציה, נכות, אחוז נכות, אחוזי נכות, ביטוח לאומי נכות, קצבת נכות, זכויות רפואיות, מימוש זכויות רפואיות
, מרפאות כאב, מרפאת כאב,