חזרה לעבודה לאחר אירוע מוחי

חזרה לעבודה לאחר אירוע מוחי. האם לחזור או לפרוש סופית

אנשים בגילאי 40-55 שעברו אירוע מוחי קל ושמסוגלים לעבוד באופן חלקי שואלים את עצמם לעיתים קרובות האם כדאי לחזור לעבוד באופן חלקי או האם להפסיק את השילוב במעגל העבודה. במרבית המקרים החשש הגדול ביותר, המעורב בשיקול החזרה לעבודה, הוא הפחד לאבד את קצבת הנכות והחשש מקשיי ההסתגלות לעבודה עקב מגבלות חדשות שנגרמו כתוצאה מהאירוע.

האם אפשר לחזור לעבוד לאחר אירוע מוחי ?
החזרה לעבודה לאחר אירוע מוחי היא לא פשוטה.לא כל אדם שעבר אירוע מוחי יכול לחזור לעבודתו הקודמת או לעבודה חדשה מותאמת.  האפשרות לחזור לעבודה קיימת לאנשים בגילאי 40-55 שעברו אירוע מוחי קל, פגיעתם הקוגניטיבית נמוכה מאוד ולרוב בעלי כושר ניידות חלקי (הולכים עם הליכון, בעלי רכב צמוד ורישיון נהיגה מותאם וכד'). לרוב מדובר בבעלי מקצוע חופשי (עורכי דין, רואי חשבון) עצמאיים או כאלו שאוהבים מאוד את עבודתם ומעוניינים להמשיך לעסוק בה.

האם אדם לאחר אירוע מוחי החוזר לעבדותו מאבד את קצבת הנכות ?
מרבית האנשים לאחר אירוע מוחי חוששים לאבד את קצבת הנכות  עקב חזרה לעבודה. מבדיקה מביטוח לאומי עולה כי עבודה עד לגובה שכר מסויים אינה מבטלת את הזכאות לקצבת הנכות המלאה ולכן אינה מהווה טיעון בלעדי להנחה כי לא כדאי לחזור לעבודה לאחר אירוע מוחי.

הפער בין הרצון ליכולת לאחר אירוע מוחי
אנשים רבים לאחר אירוע מוחי מגלם כי למרות שמסוגלים לתפקד באופן עצמאי או כמעט עצמאי בתפקודי היומיום, הם מתקשים במשימות הדורשות ארגון, תכנון וקשב (בעיקר קשב סלקטיבי  להתייחס לעבודתם מבלי להיות מוסחים מרעשי רקע) הנדרשים בעבודה. ישנם מטופלים עם פגיעות שפתיות - אפזיה מוטורית המתקשים בדיבור. במצב זה יכולתם לתפקד מול קהל נפגעת והם יכולים לשקול אפשרויות עבודה משרדיות שאינם מול לקוחות (הקלדת נתונים למחשב, תיוק ועוד). ברוב במקרים מדובר בעבודה במשרה חלקית (יום יומיים בשבוע למספר שעות) עקב המצב החדש והצורך לבדוק את יכולתו להיסתגל לעבודתו במצבו הנוכחי. בנוסף, צריך האדם לבדוק האם הוא שואב עניין ומוטיבציה מסוג הפעולות שמציע מקום עבודתו לאור מוגבלותו הפזית, הקוגניטיבית או השפתית.